![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13524023
*
nr 1352 4023
Spegel
101x45cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 20:36:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 21:02:37
1
100 kr
5/10 18:10:45
2
200 kr
5/10 18:14:37
2
200 kr
5/10 20:12:13
1
250 kr
5/10 20:31:02
2
Vinnande bud
5/10 20:31:24
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1352 4023
Spegel
101x45cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 21:02:37 | 1 | 100 kr |
5/10 18:10:45 | 2 | 200 kr |
5/10 18:14:37 | 2 | 200 kr |
5/10 20:12:13 | 1 | 250 kr |
5/10 20:31:02 | 2 | Vinnande bud |
5/10 20:31:24 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53